معرفی انواع مدل های موتور سیکلت هوندا

مدل های موتورسیکلت وسپا 2020
معرفی مدل های موتورسیکلت وسپا ۲۰۲۰
آبان 22, 1399
مدل های موتورسیکلت سوزوکی
مدل های موتورسیکلت سوزوکی در سال ۲۰۲۰
آبان 22, 1399
مدل های موتورسیکلت هوندا

این روزها در بسیاری از محصولات می توانید نام تجاری هوندا را پیدا کنید. اتومبیل، SUV، تجهیزات برقی، آفرود ATV و UTV، رباتیک و … که در سراسر جهان به فروش می رسند. این مارک موفقیت خود را مدیون یک محصول – موتورسیکلت – می داند. موتورسیکلت اولیه D-Type هوندا بود که یک مارک تجاری تأمین کننده قطعات کوچک را به تولید کننده جهانی در سالهای پس از جنگ جهانی دوم تبدیل کرد. در حال حاضر، این شرکت ده ها نوع موتورسیکلت را تولید می کند، از دوچرخه های خاکی تا کروزرهای بزرگراه پرقدرت. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد خرید موتور سیکلت هوندا ، انواع مدل های موتور سیکلت هوندا قیمتشان و اینکه چه نوع موتوری برای شما مناسب است، را گردآوری کرده ایم.

مدل های موتور سیکلت هوندا

هوندا طیف گسترده ای از انواع موتور سیکلت را دارد. متداول ترین انواع آن کروزها، موتور سیکلت های مسافرتی، اسکوترها، دوچرخه های اسپرت و موتور سیکلت های استاندارد است که به دلیل سبک مینیمالیستی اغلب به آنها “رودستر” گفته می شود. این برند همچنین دارای مجموعه گسترده ای از موتورسیکلت های آفرود است. اینها شامل دوچرخه های خاکی و همچنین مدلهای جاده ای است که از آنها به عنوان موتورهای دو اسپرت و ماجراجویی یاد می شود.

آشنایی با نامگذاری موتور سیکلت هوندا ۲۰۱۹

هوندا برای توصیف بیشتر مدل های خود از نام رمز استفاده می کند. به عنوان مثال CBR300R را در نظر بگیرید. چند حرف اول کلاس را مشخص می کند – CBR یا موتور اسپرت – و اعداد زیر تغییر مکان موتور را نشان می دهد. در این حالت، این یک موتور ۲۸۶ سی سی است. درک این کدها واقعاً به شما کمک می کند آنچه را که می خواهید پیدا کنید.

خط ۲۰۱۹ شامل موتورسیکلت های استاندارد (CB – CB300R ، CB500F ، CB650R و CB1000R) است. موتورهای ورزشی و موتورهای سوپراسپرت (CBR) وجود دارد – CBR300R ، CBR500R ، CBR650R ، CBR600RR و CBR1000RR. موتورسیکلت های آفرود هوندا توسط کدهای ‘CRF’ و ‘XR’ تعیین شده اند. اینها شامل CRF250L ، CRF450L ، XR650L و CRF1000L است.

کوچکترین کروزهای هوندا به نام Rebel 300 و ۵۰۰ شناخته می شوند و کروزهای بزرگتر با نام Shadow و Fury شناخته می شوند. موتورسیکلت برتر هوندا با نام Gold Wing شناخته می شود.

موتور سیکلت کروز هوندا

اگر به دنبال یک موتور سیکلت برای رانندگی روزمره هستید یک کروز گزینه ای عالی است. کروزها دارای ارتفاع کم صندلی و از سیستم تعلیق نرم تری برخوردار هستند – این باعث می شود که آنها خیلی راحت از پیاده روهای ناهموار حرکت کنند. هوندا چهار موتورسیکلت کروز را برای انتخاب ارائه می دهد: Rebel 300 ، Rebel 500 ، Shadow و Fury.

مدل های موتورسیکلت هوندا

Honda Rebel 300

Rebel 300 کم هزینه ترین موتور سیکلت کروز است که توسط هوندا به فروش می رسد و همچنین بهترین انتخاب برای موتورسواران تازه کار است. موتور تک سیلندر ۲۸۶ سی سی آن برای رانندگی روزمره باید پانچ زیادی داشته باشد، اما قدرت و پاسخگویی گاز آن احتمالاً برای موتورسواران جدید مانند برخی از موتورهای بزرگتر طاقت فرسا نخواهد بود. Rebel همچنین دارای وزنی نسبتاً سبک است، بنابراین ثابت نگه داشتن آن در هنگام توقف یا در ترافیک کند آسان است.

Honda Rebel 500

در مقایسه با Rebel 300، این مدل یک موتور بزرگتر؛ ۴۷۱ سی سی به شما می دهد. هر دوی این مدل ها به صورت استاندارد با گیربکس شش سرعته، مخزن سوخت ۲.۹ گالن، استارت الکتریکی، خوشه سنج دیجیتال، ترمز دیسکی و رینگ های ۱۶ اینچی آلیاژی ارائه می شوند. لوازم جانبی اختیاری شامل صندلی عقب مسافر، کیسه های زین و سیستم ترمز ضد قفل (ABS) است.

Honda Shadow

در حالی که Rebel مینیمالیستی و مدرن به نظر می رسد، Shadow ظاهری شلوغ و موتور V-twin و ۷۴۵ سی سی دارد. تجهیزات استاندارد شامل گیربکس پنج سرعته، مخزن سوخت ۳.۷ گالن، دیسک جلو و ترمزهای درام عقب و چرخ های مفتولی ۱۷ و ۱۵ اینچی است. لوازم جانبی اختیاری مدل های Shadow شامل شیشه جلو، سیستم صوتی ، کیسه های زین و ABS است.

Honda Fury

هوندا فیوری بدون شک یک هلی کوپتر است. میله های دسته آن بلند بوده و صندلی آن تقریباً به اندازه چرخ عقب است. در مجموع، این یک ماشین واقعی به نظر می رسد. فیوری یک جعبه دنده ۱۳۱۲ سی سی V-twin و یک گیربکس پنج سرعته و همچنین یک مخزن سوخت ۳.۴ گالنی، ترمز دیسکی و رینگ های آلیاژی ۲۱ و ۱۸ اینچی دارد. شیشه جلو و ABS اختیاری است.

موتور سیکلت هوندا اسپرت

اگر می خواهید بهترین عملکرد موجود روی دو چرخ را داشته باشید، به دنبال یک دوچرخه اسپرت هستید. این موتورسیکلت های الهام گرفته از مسابقه برای ساخت حداکثر سرعت و ویراژ رفتن در جاده های پر پیچ و خم ساخته شده اند. آنها دارای بدنه براق و آیرودینامیکی قابل تشخیص بوده و وضعیت سواری خمیده اش، آن را برای سفرهای طولانی مدت بسیار ناخوشایند کرده است. در نتیجه، این موتورها برای رفت و آمد مناسب نیستند و به دلیل پاسخ حساس به گاز و ترمزگیری شدید، برای مبتدیان پیشنهاد نمی شود.

هوندا پنج موتور اسپرت را ارائه می دهد: CBR300R ، CBR500R ، CBR650R ، CBR600RR و CBR1000RR. همچنین دو موتور بزرگ وجود دارد: CBR600RR و CBR1000RR.

هوندا CBR300R

این موتور دارای یک موتور ۲۸۶ سی سی تک سیلندر، جعبه دنده شش سرعته بوده و وزن آن تقریباً ۳۶۰ پوند است. تجهیزات استاندارد شامل مخزن سوخت ۳.۴ گالن، استارت برقی، سیستم تعلیق عقب قابل تنظیم، ترمز دیسکی و رینگ های آلیاژی ۱۷ اینچی است. ABS اختیاری است.

هوندا CBR500R

این مدل دارای یک موتور موازی دوقلو ۴۷۱ سی سی و تجهیزات مشابه CBR300R است.

هوندا CBR650R

یک موتور چهار سیلندر ۶۴۹ سی سی را در خود جای داده و به ترمزهای دیسکی جلو مجهز است.

مدل های استاندارد موتور سیکلت هوندا

شما می توانید یک موتور سیکلت استاندارد را به عنوان نسخه راحت تری از مدل اسپرت تصور کنید. استانداردها هنوز هندل چابک و عملکرد موتور پر زرق و برق را ارائه می دهند، اما با موقعیت سواری قائم که در سفرهای طولانی تر احساس راحتی می دهند. هوندا چهار موتورسیکلت استاندارد را برای انتخاب ارائه می دهد: CB300R ، CB500F ، CB650R و CB1000R.

هوندا CB300R

اگر یک سوارکار تازه کار باشید، این مدل یک گزینه ایده آل است. موتور CB300R همان موتور ۲۸۶ سی سی با چرخش آزاد با Rebel 300 و CBR300R است و وزن آن با ۳۱۳ پوند با مخزن کامل سوخت است  تجهیزات استاندارد شامل گیربکس شش سرعته، مخزن سوخت ۲.۷ گالن، استارت برقی، سیستم تعلیق عقب قابل تنظیم، ترمز دیسکی و رینگ های آلیاژی ۱۷ اینچی است. ABS اختیاری است.

هوندا CB500F

CB500F قدرت را به یک موتور ۴۷۱ سی سی موازی دوقلو افزایش می دهد. در غیر این صورت، همان CB300R مجهز شده است.

هوندا CB650R

دارای یک موتور چهار سیلندر ۶۴۹ سی سی و ترمزهای دیسکی جلو، به همراه ویژگی های موجود در CB300R و CB500F است.

هوندا CB1000R

علاوه بر تمام ویژگی های دوچرخه های سطح پایین، دارای چهار سیلندر بزرگتر ۹۹۸ سی سی، سیستم تعلیق قابل تنظیم جلو و ABS به صورت استاندارد است.

هوندا CBR600RR

CBR600RR دارای پیشرانه چهار سیلندر ۵۹۹ سی سی با دور بالا همراه با سیستم تعلیق کاملاً قابل تنظیم و ABS اختیاری است.

هوندا CBR1000RR

CBR1000RR دارای یک موتور بزرگتر ۹۹۸ سی سی چهار سیلندر است. نسخه CBR1000RR SP دارای سیستم تعلیق جلو با قابلیت انعطاف پذیری الکترونیکی، ABS با کمک ژیروسکوپ و ترمزهای برمبو پیشرفته است.

موتور سیکلت هوندا تورینگ

یکی از نمادی ترین مدل های موتور سیکلت هوندا ، موتور مسافرتی Gold Wing است و دلیل خوبی هم دارد. این مدل که گاهی اوقات “Goldwing” نیز نوشته می شود – قدرتمند و بسیار راحت برای سوار شدن در مسافت های طولانی است. همچنین به جدیدترین ویژگی هایی که می توانید در موتور سیکلت نیاز داشته باشید مجهز شده است. هوندا با گارانتی طولانی سه ساله / مسافت پیموده شده نامحدود از گلد وینگ پشتیبانی می کند.

با وجود راحتی گلد وینگ و قابلیت حمل و نقل، به دلیل وزن سنگینی که از ۷۹۰ تا ۸۴۰ پوند دارد، گزینه خوبی برای مبتدیان نیست.

Honda Gold Wing

گلد وینگ ۲۰۱۹ با قیمت ۲۳،۸۰۰ دلار آغاز می شود و مجهز به یک موتور شش سیلندر تخت ۱۸۳۳ سی سی مایع و سیستم انتقال قدرت شش سرعته است. یک گیربکس اتوماتیک هفت کلاچه نیز موجود است و عملکرد معکوس سرعت پایین نیز به آن اضافه شده است.

تجهیزات استاندارد شامل مخزن سوخت ۵.۵ گالن، ترمز دیسکی با ABS، رینگ های آلیاژی متلاطم ۱۸ و ۱۶ اینچی، سیستم کنترل فشار تایر، صفحه نمایش ۷ اینچی با Apple CarPlay و سیستم ناوبری، رادیو AM / FM، یک پورت USB، استارت بدون کلید، یک شیشه جلو اتومبیل قابل تنظیم و زین های سخت قفل از راه دور. هوندا ادعا می کند که کیسه های زین آن هر کدام ۳۰ لیتر فضای ذخیره سازی دارند. لوازم جانبی اختیاری شامل بلندگو و پشتی است.

Honda Gold Wing Tour

تور گلد وینگ دارای مشخصات و ویژگی های گلد وینگ است،به علاوه اینکه به سیستم تعلیق تطبیق پذیر الکترونیکی و صندوق عقب مسافرتی یکپارچه در پشت صندلی مسافر با ۵۰ لیتر فضای ذخیره سازی اضافی مجهز است. این مدل با کیسه هوا نیز موجود است.

مدل های موتورسیکلت هوندا

موتور سیکلت های آفرود هوندا

هوندا طیف گسترده ای از موتور سیکلت های آفرود دارد. برای ساده نگه داشتن این موارد، ما آنها را به دو دسته تقسیم خواهیم کرد – دسته هایی که در رفت و آمدشان در خیابان قانونی است (اسپرت دوگانه) و دسته دیگری که (دوچرخه های خاکی) نیست.

موتور سیکلت هوندا دوگانه اسپرت

شش موتورسیکلت دوگانه اسپورت در مجموعه برندهای هوندا وجود دارد: CRF250L ، CRF450L ، CRF1000L ، XR650L ، CB500X و NC750X.

هوندا CRF250L با ۵۱۹۹ دلار کم هزینه ترین گزینه است، اما هنوز هم توانایی بالایی دارد. این مدل دارای یک موتور ۲۵۰ سی سی تک سیلندر، جعبه دنده شش سرعته و سیستم تعلیق ناهموار با ۹ اینچ حرکت است. از ویژگی های استاندارد آن می توان به مخزن سوخت ۲.۱ گالن، استارت برقی، ترمز دیسکی، چرخ های مجهز ۲۱ و ۱۸ اینچی سیم و لاستیک های دستگیره اشاره کرد.

XR650L و CRF450L از نظر قیمت و عملکرد در مراحل بعدی پیشرفت هستند. هوندا XR650L  دارای یک موتور تک سیلندر ۶۴۴ سی سی کاربراتور و هوای خنک است – برخلاف اکثر موتورهای مایع خنک شده در سری هوندا – و همچنین دارای یک جعبه دنده پنج سرعته و ۱۱ اینچ حرکت تعلیق است. هوندا CRF450L دارای یک سیلندر ۴۴۹ سی سی مایع خنک ، جعبه دنده شش سرعته و ۱۲ اینچ سفر است. هر دو به طور مشابه ۲۵۰L مجهز شده اند.

هوندا آفریقا توین یا CRF1000L را اغلب دوچرخه تور ماجراجویی می نامند. این مدل دارای موتور ۹۹۸ سی سی موازی دوقلو و گیربکس شش سرعته است. با کیف های قفل شونده، صندوق عقب، دسته های گرم شونده، گزینه های متعدد شیشه جلو اتومبیل و همچنین یک گیربکس اتوماتیک دو کلاچه در دسترس است.

مدلهای CB500X و NC750X عمدتاً به منظور استفاده گاه به گاه در خارج از جاده طراحی شده اند و هر دو محافظه کارانه تر و معادل پنج اینچ هستند. این مدل ۴۷۱ سی سی موازی و فریم خود را با موتور اسپرت CBR500R و استاندارد CB500R به اشتراک گذاشته است. NC750X دارای موتور موازی دوقلو ۷۴۵ سی سی است. اگر یک مدل تور سبک ماجراجویی می خواهید، گزینه جالب و مقرون به صرفه ای است. مخزن سوخت در زیر صندلی قرار دارد، که فضای جلو را برای محفظه ذخیره سازی فراهم می کند. صندوق عقب، کیسه های زین، ABS و جعبه دنده اتوماتیک DCT نیز موجود است.

هوندا Dirt Bikes

هوندا دارای ۱۲ موتور Dirt است:

 • CRF450X
 • CRF450R
 • CRF450RX
 • CRF450RWE
 • CRF250R
 • CRF250RX
 • CRF250F
 • CRF230F
 • CRF150R
 • CRF125F
 • CRF110F
 • و CRF50F کودک پسند

مانند قبل، اعداد اندازه موتور را مشخص می کنند. دامنه این مدل ها از ۴۴۹ سی سی تا ۴۹ سی سی است. حرف آخر نشان دهنده دوچرخه تریل با موتور خنک کننده هوا (F) یا مدل مسابقه ای با موتور خنک کننده مایع (R ، RX یا RWE) است. شایان ذکر است که این مدل ها از نظر جاده ای قانونی نیستند زیرا دارای تعدادی از ویژگی های ایمنی فدرال مانند چراغ راهنما، چراغ های ترمز، آینه ها یا لاستیک های آن مورد تایید DOT نیستند.

اسکوترهای هوندا و مینی موتور

اگر در شهر با خیابان های باریک و پرترافیک رفت و آمد می کنید، گاهی اوقات موتورسیکلت ابزار مناسبی برای شما  نیست. اغلب اوقات گزینه مناسب یک اسکوتر است. اسکوترها سبک، کوچک و قابل کنترل هستند. سوار و پیاده شدن آنها به لطف طراحی مرحله به مرحله و حالت نشیمن صندلی مانند آن، آسان است. آنها اغلب گیربکس اتوماتیک نیز دارند و همین امر باعث می شود برای مبتدیان بسیار کاربر پسند باشند. خط تولید هوندا تا کنون شامل چهار مدل اسکوتر است: Metropolitan ، Ruckus ، Super Cub و PCX150.

هوندا متروپولیتن

کم هزینه ترین مدل متروپولیتن است (۲۴۹۹ دلار). این خودرو دارای یک سبک یکپارچه سازی با سیستم عامل، یک موتور تک سیلندر ۴۹ سی سی کارآمد و Honda’s V-Matic CVT (نوعی گیربکس اتوماتیک) است. وزن آن نیز فقط ۱۸۰ پوند است. از ویژگی های استاندارد می توان به مخزن سوخت ۱.۲ گالن، استارت برقی، ترمزهای درام، چرخ های ۱۰ اینچی و محفظه ذخیره سازی با قفل اشاره کرد.

هوندا روکوس

هوندا روکوس (۲۷۴۹ دلار) مشخصات و ویژگی های موتور مشابه Metropolitan را ارائه می دهد ، اما سبک آن بسیار مینیمالیستی است. کار بدنه بسیار کمی دارد و محفظه ذخیره سازی ندارد.

هوندا Super Cub C125

Super Cub C125 (3599 دلار) گزینه خوب دیگر است. ظاهری پرنعمت دارد و از یک موتور خنک کننده هوای خنک ۱۲۵ سی سی و گیربکس چهار سرعته برخوردار است. از دیگر تصفیه های متروپولیتن و راکوس می توان به ترمزهای دیسکی جلو، ABS و چرخ های بزرگتری اشاره کرد که دست اندازها و چاله ها را بهتر مدیریت می کنند.

هوندا PCX150

PCX150 دارای ظاهری مدرن تر از Super Cub و همچنین موتور بزرگتر ۱۵۰ سی سی و CVT اتوماتیک است.

هوندا کلیک ۱۵۰i

یکی از محبوب ترین مدل های موتور سیکلت هوندا مدل کلیک ۱۵۰i است. هوندا کلیک ۱۵۰i با ظاهر شیک و کارایی کارآمد خود و قیمت مناسب، مطمئناً بسیاری از خریداران موتورسیکلت امروزی را به خود جلب می کند. این اسکوتر که در سال ۲۰۱۸ به روز شده است، تنها با یک نسخه استاندارد در دسترس قرار گرفته است. در سالهای اخیر خرید هوندا کلیک در ایران بسیار رونق داشته است.

تجهیزات اصلی در Click 150i شامل چراغ های عقب و چراغ های LED، صدا خفه کن به سبک اسپرت با درپوش انتهایی آلومینیومی، سیستم استارت استاپ و سیستم آی ‌دلینگ استاپ است که موتور را هنگام توقف در ترافیک خاموش می کند و وقتی زمان آن فرا می رسد دوباره روشن می شود.

قلب تپنده آن یک موتور خنک کننده مایع، چهار زمانه، ۱۵۰ سی سی است که گشتاور ۱۳ اسب بخار و ۱۳ نیوتن متر تولید می کند. موتور از طریق سوخت تزریق می شود و به یک سیستم انتقال قدرت متغیر پیوسته (CVT) متصل می شود. برای ایمنی، Click 150i با ترمز دیسکی جلو مجهز شده است.

اگر اسکوتر مناسب شما نیست، مینی موتور را در نظر بگیرید. به نظر می رسد این موتورسیکلت ها یک موتور سیکلت معمولی هستند اما اندازه آنها به اسکوتر نزدیکتر است. هوندا دو مدل در سری miniMOTO خود ارائه می دهد: Grom و Monkey.

هوندا گروم

هوندا گروم (۳۳۹۹ دلار) از لحاظ ظاهری دارای دوچرخه اسپورت کوچک است و از یک موتور ۱۲۵ سی سی با سیستم خنک کننده هوا، یک جعبه دنده چهار سرعته و یک مخزن سوخت ۱.۴ گالنی برخوردار است. Grom همچنین از ترمزهای دیسکی و رینگ های آلیاژی ۱۲ اینچی بهره می برد.

هوندا مانکی

هوندا مانکی (۳۹۹۹ دلار) در طرف دیگر Grom قرار دارد. این دو مدل مشخصات و ویژگی های مشابهی دارند، اما به نظر می رسد داررای لاستیک های آفرود پرزرق و برق است.

قیمت موتورسیکلت هوندا

قیمت موتورسیکلت های هوندا ۲۰۱۹ از حدود ۲۵۰۰ دلار تا ۳۱۸۰۰ دلار است. میانگین قیمت آن حدود ۹۰۰۰ دلار است. به طور کلی، این قیمت ها بسیار کمتر از آنچه است که بسیاری از رقبا ارائه می دهند، بنابراین اگر بودجه کمی داشته باشید، هوندا به یک انتخاب عالی تبدیل می شود. کم هزینه ترین مدل در سری ۲۰۱۹ اسکوتر هوندا متروپولیتن است که فقط با قیمت ۲۴۹۹ دلار شروع می شود.

گارانتی موتورسیکلت هوندا

هوندا با گارانتی عالی سه ساله / مسافت پیموده شده نامحدود از مدل های Gold Wing خود پشتیبانی می کند. مابقی مدل های موتور سیکلت هوندا شامل یک سال گارانتی مسافت پیموده شده نامحدود هستند که توسط پرشین سیکلت ارائه می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button